• info@keskinplastik.com
  • +90242321 74 77
Style Selector

Which theme layout you want to used?


Which predefined skin colors you want to used? (You can also set your own one using Theme Setting)Reset

ÜRETİM SÜREÇLERİ1- Grafik Tasarım

Flexo baskı öncesi ilk aşamadır. Son yıllarda grafik tasarım ürün tanıtma stratejisinde son derece önemli bir yer tutmaktadır. Flexo baskı konusunda deneyimli grafik tasarımcılarımız tüketicinin dikkatini çeken tasarımları oluşturma konusuna ve müşteri talepleri doğrultusunda gerekli desteği sağlarlar tasarım onayından sonra reprodiksiyon bölümü klişelerin hazırlanması işlemine başlarlar ve klişeler baskıya hazır hale getirilir.


2- Extruzyon
Granül halindeki hammadde ısı ile eritilip, şekil vermek için bir kalıptan basınç yoluyla geçirilir.Bu işleme extruzyon, bu işlemi yapan makinaya da extruder denilmektedir. Daha sonra , çıkan film soğutulur ve istenilen nitelikte malzeme elde edilir.Firmamızdaki extruder makinasında müşterilerimizin istekleri doğrultusunda 20 mikron ile 200 mikron arasında HDPE-LDPE-MDPE film çekilebilmektedir.


3- Flexo Baskı
Flexo baskı teknolojisi anilox seramik merdanelerin tramlarının bir boya haznesinden aldıkları boyaların fazlasının doktor blade ismi verilen bıçaklarla sıyrıldıktan sonra grafikhanede hazırlanmış klişe çıkıntılarına boyayı taransfer etmesi , klişe merdanesininde aldığı bu boyayı filme transfer etmesiyle gerçekleşir. Flexo baskı teknolojisi ile kağıt OPP polyester veya CPP’ye göre daha esnek sünebilen malzeme olan PE filmlerine baskı yapmak mümkündür .


4- Laminasyon
Laminasyon, iki veya daha fazla filmin yapıştırıcı vasıtasıyla, ısı ve basınç uygulanarak birleştirilip yeni bir film haline getirilme işlemidir. Laminasyon sayesinde ara baskı ile mürekkebin, ürüne teması önlenebilir, oksijen geçirgenliği ve ışık geçirgenliği azaltılabilir.


5- Kesme Dilme
Kesme dilme ve torba yapım prosesleri üretmiş olduğumuz bobinlere, baskılı ve laminasyonlu ürünlere müşteri istekleri doğrultusunda son halinin verildiği aşamadır. Rulo filimler ve torbalar paketlenerek sevkiyata hazır hale getirilir. Keskin plastik yüksek teknoloji ve yüksek hızlarda çalışan, ürün çeşitlerine göre değişiklik gösteren makina parkuruna sahiptir.